وبلاگ شخصی داوودقادرزاده

پیام های کوتاه
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

مانند ناپلئون فکر کنیم ، به روش سقراط تصمیم بگیریم (ارائه دهنده: ساناز کریمی )
تفکر انتقادی - تفکر خلاق

این روز ها همه چیز مهارت است . حتی فکر کردن هرچقدر مهارت ما در مدیریت و استفاده از این نیروی عظیم درونی بیشتر باشه ، ذهن ما بیشتر و بیشتر به مفاهیم و موضوعات نو باز میشه. ما برای خلق ایده ها و اجرا کردن اونها به دو مهارت اساسی در تفکر نیاز داریم . مهارت تفکر انتقادی و تفکر خلاق . رفتارهای تکرار شونده ما در موقیت های مختلف یا همون عادتهای تفکری ما ، سبک تفکری ما را میسازند. سبک های تفکر ما مهم است زیرا دانستن ترجیح افراد در مورد اینکه چگونه بیندیشند میتونه به اندازه اینکه تا چه حد خوب میاندیشند حائز اهمیت باشه. ذهنی که به اندازه کافی مشاهده کرده ، برای ارزیابی و تجزیه و تحلیل امور تمرین کرده ، مهارت شناخت و ارزیابی استدلال که قبل تفکر انتقادی است را کسب کرده ، حالا برای شکستن ساختار ها آماده است. آماده است تا خلاقانه فکر کند اما آگاه است که برای درک پیچیدگیها، فهم امور و در نهایت اجرا و تصمیم گیری باید عینی و جزء نگر باشد . پس بیایید با هم تمرین کنیم که مانند ناپلئون فکر کنیم اما به روش سقراط تصمیم بگیریم .

با تشکر
وب‌یاد

  • داوود قادرزاده

ازهمان ابتدااگربایک شرکت روبراه کارمی کردم وضع خیلی بهتربود اماباهمه پیشنهادات این پخش راانتخاب کردم که جدای ازمشکلاتی که مراناچاربه پذیرش آن کرد عامل مهمی که دراین انتخاب نادرست دخالت داشت نبود اعتماد به نفس بود

اعتماد به نفس

از «فورد» میلیاردر معروف آمریکایی و صاحب یکی از بزرگترین کارخانه های سازنده انواع اتومبیل در آمریکا پرسیدند: اگر شما فردا صبح از خواب بیدار شوید و ببینید تمام ثروت خود را از دست داده اید و دیگر چیزی در بساط ندارید، چه می کنید؟
    فورد پاسخ داد: «دوباره یکی از نیازهای اصلی مردم را شناسایی می کنم و با کار و کوشش، آن خدمت را با کیفیت و ارزان به مردم ارائه می دهم و مطمئن باشید بعد از پنج سال دوباره فورد امروز خواهم بود.»

برگرفته از ماهنامه نفت پارس شماره 33

براستی اگه کسی به خودش اعتمادداشته باشه توزندگیش خیلی موفق میشه

حال این نکته درمدیریت منابع انسانی که انسان مکانی راکه برای کارانتخاب می کندباید به دقت بسنجد وازانتخاب سازمانی بی نام ونشان وضعیف خوداری کند به صورت یک تجربه برایم رقم خورد.چراکه هم سه ماه ازعمرم تلف شدوهم چیزی گیرم نیومد.

البته مزایایی هم داشت که بعدامیگم   به هرحال تقدیرچنین بود.

  • داوود قادرزاده

  • داوود قادرزاده